אביב וחרות האדם

בחג הפסח נפגשים עבדות וחירות שני ניגודים אשר סיפור יציאת מצרים יוצר בניהם דו שיח. המהלך של הגאולהבנוי מעליות ושיאים מנפילות והתרסקות (כמו בחיים בכלל) ואת אלה אפשר וחשוב לקחת אלינו. כל גודלו של החג הוא בחיבור הבין דורי, העל זמני המתחולל בו מתוך הציווי- "חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצריים"

בני ישראל יוצאים ממצריים מעבדות, מבין המצרים.בין המצרים הוא מצב שבו אין לאדם בחירה ,מצב בו יש נוגשים ושוטרים שמכתיבים כל צעד ושעל, ומענישים מי שלא מקיים את הדברים ככתבם וכלשונם. ניגודה של העבדות -החרות, מצב שבו האדם אחראי למעשיו- בן חורין, מצב שהאדם חופשי לבחור ולעשות מתוך שיקול דעת, מתוך רצון פנימי עצמאי.

היציאה ממצרים אל המסע במדבר כמוה כיציאת האדם מדפוסים והרגלים שבהם הוא  שבוי הדפוסים שאותם הוא למד בילדותו וסיגל לעצמו אותם. לא קל לצאת לחירות, למצב של בחירה. אנחנו מחפשים עמוד ענן להישען עליו או עמוד אש שיאיר לנו את הדרך, לא אחת אנחנו מחכים לנס. אך אין קיצורי דרך, יש מסע ועבודה פנימית, עצמית שמחכים לכל אחד ואחד שיעשה את אותה עבודה. (בתקווה שזה לא ייקח 40 שנים)

אדם שיצא מעברו, מדפוסי ההתנהגות הכובלים שלו, מההרגלים הישנים והמעיקים, אל מצב שבו הוא חופשי לעשות כרצונו וכבחירתו. לקחת אחריות מלאה על החיים והתפתחותם.

אדם שיידע להתמודד עם החוזקות שלו כמו גם החולשות שלו ולהפוך חולשה לאתגר, לשיעור בחיים. הוא אדם שיוצא ממצרים שלו וכיוונו הארץ המובטחת- אל הירושלים שלו.

כשאנחנו במצב של עבדות מערכת ההישרדות שלנו מופעלת יומם וליל, לצורך או שלא לצורך, במקומות שבאמת חשוב לפעול ממנה ובעיקר ממקומות שהיא מעכבת אותנו משינוי או מהתקדמות.

בתוכנו קיימים כוחות ורצון עז להוציא אותם לפועל. בתוכנו יש קול שקורא די להרגלים ולדפוסים המעכבים.בתוכנו יש נס שממתין וגאולה פרטית שרוצה ומחפשת את ההגשמה האישית, זו ירושלים שלנו, זו הארץ המובטחת שלנו. (הארץ המובטחת שנמצאת אצל כל אחד ואחד בליבו)

"לכל אחד יש עיר ושמה ירושלים". אדם חפץ להגיע לירושלים שלו, להגיע אל ארץ הבחירה, להגיע למקום שבו קורים אותם דברים חיצוניים ושם הוא בוחר בחירה נקייה מה הדבר המתאים לעשותו, כיצד נכון להגיב באירוע זה ולא להתקבע בדפוסי העבר.

לצאת ממצרים שלנו בפסח הזה זה לא אומר להגיע הישר ומיד אל ירושלים שלנו, זה כן צעד אחד חשוב אל עבר המסע החשוב שמעבדות לחירות. אל המסע הזה נצא מתוך מודעות לצורך בשינוי, לצורך בצמיחה. אביב חיינו ממתין לנו וזמן האביב וזמן יציאת מצריים יפים הם ליציאתנו הפרטית ממצרים מהעבדות אל ארץ הבחירה החופשית.

יוסי גולד

מטפל ומורה בשיטת מוח אחד- קינסיולוגיה

050-5452628

www.yossigold.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.