מוח אחד בעסקים

מוח אחד בעסקים

תגובה אוטומטית
כשאנו בעסק, מנהלים עסק, עובדים בעסק או רוצים לפתוח עסק חשוב שתהא לנו תגובה שקולה תגובה נכונה מהמוח הקדמי. ברוב המקרים וההחלטות אנו נכנסים ללחץ ומגיבים מהמוח האחורי השורד. במצב המיטבי בקבלת החלטות כגון: לפתוח עסק ואיזה, החלטות כספיות, פיטורין, השקעה רצינית וכו' היה טוב לו יכולנו כולנו לנקות את הרעשים במוח שמבוססים על דפוסי עבר להפעיל את המוח הקדמי הימני שיעזור לנו למצוא פתרון יצירתי להעביר את הפיתרון למוח שמאל (להפוך אותו לרציונאלי, מציאותי) ולהביאו לידי ביצוע. במצב הנפוץ, בזמן קבלת החלטות, אנו נלחצים ומפעילים את המוח האחורי- מערכת ההישרדות ופועלים, בלי בחירה, על סמך דפוסי העבר. לדוגמא: בא עובד או שותף ש'הדליק' אותנו ואנו מגיבים ופועלים רק על סמך הלחץ הרגעי שמבוסס על דפוסי העבר. בתהליך העבודה במוח אחד נוכל להגיע לבחירה נקייה וטובה בכדי להתקדם בעסק ובעבודה.

בחירות נכונות
בעצם בכל תהליך של החלטה כל שהיא אנו רוצים לנקות את הרעשים במוח ולהגיע לבחירה מודעת והגיונית ולא על סמך אירועי עבר. תהליך העבודה יאפשר לנו להתכוונן לבחירה הכי מדויקת והכי מתאימה לרווחת העסק ולרווחתינו, ושוב לא על סמך אירועים שקרו לנו בעבר.

התאמת מקצוע בלימודים ובעבודה
אחד הנושאים המאתגרים בעולם של היום זה לבחור את המקצוע שמתאים לנו ללמוד ולהוציא לפועל את המקצוע המתאים אותו מקצוע שלמדנו. ישנם כמה דעות ואמירות מהעבר שאותם היינו רוצים לנקות. למשל: צפייה של ההורים שנלמד משהו מסוים כי מקצוע זה מכבד אותם, הם חושבים ששם יש את כסף או משלים משהו שהם לא הגיעו אליו. או למשל, מקצוע שבו הם עובדים ובו נבחר או נברח. ייתכן שנבחר מקצוע בהתאם למורה שהיה טוב לנו. תהליך הבחירה חשוב לנו בכדי שנוכל למצות את עצמנו ולחיות חיים טובים ומהנים. להגיע ללימוד ולתעסוקה שתתאים לנו ונשמח לעבוד בזה, ולא להיות מתוסכלים כל הזמן בעבודה ובשאר המקומות.

סיפוק בעבודה
אתם יודעים מה ההבדל בין אדם שקם בבוקר בבאסה יוצא לעבודה סובל כל שנייה וסופר את השניות שנשארו לו לסיום העבודה, מגיע הביתה עצבני וקודר. לעומת אדם שקם עם שיר בלב נהנה בעבודה מרגיש סיפוק ותרומה לעולם ולעצמו וחוזר הביתה רגוע ושלו. במידה ואתם לא נמצאים באפשרות השנייה עורו אחים עורו שחררו מתח והגיעו לבחירות הטובות לכם ומשפחתכם. בכדי שחייכם יהיו חיים טובים ומשמעותיים. בלי עבודה מספקת אתם תסבלו, בעבודה יסבלו וגם משפחתכם היקרה לכם תסבול.

לכסות על המינוס בבנק
יוצא לפעמים, לדאבון ליבנו, שנוצר מינוס בבנק או שנכנסו לאיזה בור תקציבי. מצב זה יוצר לחץ נפשי רב, מצב של הישרדות. וכמו בכל מצב כזה במקום לנתח ניתוח הגיוני ומושכל ולהגיע לפעולה המתאימה ביותר שתעזור בפתרון הבעיה, אנו נגיב ממערכת ההישרדות לפי דפוסי ההתנהגות שלנו. יש שלא יענו לשיחות של הבנק, יש שייקחו הלוואות בשוק האפור, יש שיתעלמו מהמכתבים (יכניסו את המכתב מתחת לדלת השכנים), יש שיברחו מהארץ, ויש שילחמו בבנק ואולי אפילו יפעילו אלימות בבנק. בטיפול פשוט וממוקד אפשר גם במצבי לחץ אלו למצוא פעולה מתאימה ולהגיב מבחירה תגובה יעילה והולמת.

משיכת לקוחות
אתה הולך בשוק ורואה שתי חנויות עם אותה סחורה אחת מלאה קונים והשנייה ריקה. מה ההבדל? הרצונות והאמונות שלנו משפיעים על משיכת הלקוחות. אדם שלא מאמין, בעומק, ביכולותיו בכישוריו, או אדם שבדיכאון לא ימשוך אליו לקוחות. תחושה זו בין אם היא נראת ובין היא בתת מודע משודרת באוויר והלקוחות ירגישו בה. תוך כדי עבודה אנו יכולים לשחרר תחושה זו להשיב לאדם את הביטחון העצמי שלו ואת הביטחון ביכולות שלו כך שהוא יוכל, בכל רמות המודעות לשדר ביטחון והצלחה.

תהליך עבודה במוח אחד לעסקים
בתהליך העבודה במוח אחד נשחרר חסמים מהעבר שמונעים מאיתנו להגיע לבחירות הנכונות והטובות לרווחתינו ולרווחת משפחתנו והסביבה. כל עוד נפעל ונגיב על סמך דפוסי העבר התגובות שלנו עלולות להיות שגויות שיעלו לנו ממון, מתח ועצבים רבים. בתהליך העבודה לא ניתן פיתרון, אלא נשחרר את המתח ונעזור לאדם להגיע לבחירות נכונות, ממקום נכון, שמתאימות לו אישית. מאד יעזור לאדם לפני כל החלטה משמעותית לבוא ולבחון את ההחלטה, בכדי להימנע מטעויות. תהליך זה ישחרר מתח ויקדם אותנו אל עבר עתיד טוב בהרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.