קינסיולוגיה, Kinesiology, מוח אחד, ONE BRAIN , THREE IN ONE CONCEPT.

 

כל השמות האלו קינסיולוגיה ובשמה הלטיני מוח אחד ומשמו האנגלי הן שיטות גומות מאד שמשתמשות בכלים דומים על מנת לשחרר מתח, חסימות, ודפוסי התנהגות שאנו מאד לא מעוניינים שיתוו וינהלו את מהלך חיינו. כנסו בכדי לראות איך נעשה את זה.

1. מה זה קינסיולוגיה?

קינסיולוגיה או בתרגום מילולי תורת התנועה (ואין לזה שום קשר לסיינטולוגיה) היא שיטה שבה דרך הגוף והשרירים אנו מוצאים את הנקודה החלשה, את המקום המטריד החוסם ומשחררים אותו בעזרת הגוף. השריר= הגוף= התת מודע העמוק עוזר לנו למצוא את הנושאים החסומים ובעזרת בדיקת שריר אנו משחררים את החסימה ומאפשרים לאדם להגיע לבריאות הצלחה ופריצת דרך קדימה בזכות שחרור חסימות שמונעות מאתנו להתקדם אל שאיפות ליבינו.

2. מה זו חסימה? 

חסימה זה אירוע טראומטי שהאדם חווה ובגלל אותו אירוע טראומטי התת מודע מונע מאתנו לעשות דברים שלא ניתקל שוב באותו אירוע, ששוב לא נגיע למצב הישרדות דומה שמאיים על מהותנו, על חיינו. התת מודע יצר חסימה בכדי להגן, להציל, לשמור אותנו מכל רע. רק יש לזכור שאירוע זה היה לפני שנים רבות והיום שאנו במצב אחר אין לנו כבר תועלת באותו דפוס התנהגות, נוכל לשחרר אותו ולעבוד מתוך בחירה מלאה לחיינו.

אירוע זה היה יכול להיות טראומה קשה כמו, פיגוע, רעב, להיתקע במקום סגור, אונס, כעסים, אלימות וכו' האירוע הוא לא מדיד ביחס לאדם אחר אלא איך החוויה עברה על האדם הספציפי. אין לאנושות קשיומטר (מד קשיים) אלא כל אדם בחוויותיו הוא, סובייקטיבי לאותו אדם.

שחרור חסימה זו, חסימות אלו יאפשר לאדם חיים טבעיים של רוגע ושמחה ולאפשר לו לממש את שאיפות ליבו.

3. איך שיטת קינסיולוגיה עוזרת לאדם?

בקינסיולוגיה אנו מאבחנים את החסימות בעזרת בדיקת שריר (שמדבר עם התת מודע העמוק) ובעזרת בדיקת שריר אנו מתחברים למהות העמוקה שלנו, אל הטראומות שמרכיבות את חיינו. ובעזרת תיקונים, שאותם אנו מאתרים כמובן גם בעזרת בדיקת שריר, תיקונים פיזיים כגון איזונים שונים, צ'אקרות, מרידיאנים, הליכות בהצלבה, צורת האין סוף ועוד תיקונים רבים אנו משחררים את החסימה ומאפשרים לאדם להתחיל לחיות את חייו ללא החסימות שנוצרו בעבר הרחוק שאנחנו כבר לא צריכים אותם היום.

חלק מהעבודה זה לרדת לגיל הטראומה ולשחרר את הטראומה מהשורש, בכדי שבסיטואציה דומה שנחווה היום נוכל לבחור בחירות חדשות ולא להתנהל על פי דפוסי התנהגות אלו.

4. במה קינסיולוגיה יכולה לטפל?

בעצם כל חסימה וכאב בעיה פיזית או מנטאלית נובעים מהתת מודע העמוק ולא "סתם במקרה" לכן אנו יכולים לעזור בכל דבר. במתח, בבעיות למידה, בכעסים, באלימות, בנושאי זוגיות, במחלות, בכאבים, בעזרה להתכוונן למקצוע, בביטחון עצמי, ועוד ועוד. החשוב הוא עבודה בשיתוף פעולה בין המטפל למטופל על מנת להגיע לתוצאות חיוביות וטובות.

5. זה מחזיק מעמד או שזה טיפול להקלה עכשיו?

טיפול יסודי של קינסיולוגיה משיג תוצאה ארוכת טווח. כשאנו מגיעים אל לב הבעיה ומשחררים אותה נוכל להגיע לחיים טובים ושלמים. כמובן מפגש אחד שניים שיכולים לתת הקלה משמעותית כרגע אבל לא בטוח שנחווה תוצאה לאורך זמן. עד שלא נגיע אל שורש הבעיה ונשחרר את החסימה משם הטיפול יהיה יותר לטווח קצר.

6. במה שונה ובמה דומה שיטת קינסיולוגיה למוח אחד?

קינסיולוגיה ומוח אחד הן שיטות דומות מאד שבאות מאותו בית יוצר (גורדון סטוקס שהקים ביחד עם דניאל וויטסייד את מוח אחד היה רכז ההדרכה בקינסיולוגיה ולקח איתו חלקים נרחבים מהשיטה. בהרגשתי קינסיולוגיה היא יותר פיזית ומוח אחד יותר רגשי. רוב המטפלים היום משתמשים בשתי השיטות כאחת ומשלבים מזה ומזה בהתאם לבדיקת השריר.

7. מה ההבדל בין השיטה לפסיכולוגיה?

בפסיכולוגיה קלאסית הטכניקה היא דרך המילים מקשיבים ומדברים ונותנים לאדם לדבר את עצמו. החסימות שלנו הם בתת מודע מקום שחסום בפני המילים. מקום שמערכת ההישרדות חוסמת בכוונה בכדי שלא ניגע בה, מקום שלפעמים למודע אין גישה אליו כך שלא נוכל לדברר את המילה מהתת מודע. ברגע שאנו עובדים דרך הגוף אנו נגיע דרך בדיקת שריר, בעדינות אל מקום חסום זה ונשחרר אותו. כך נקל על האדם להצליח במשימותיו, ובחיים בכלל, נוכל להגיע באמת אל עבר שאיפות חיינו.

כמה פעמים בחיינו הבטחנו לעצמינו שאת זה ואת זה לא נעשה יותר דרך המודע וששוב הגיעה הסיטואציה הזו פעלנו בדיוק איך שהבטחנו לעצמינו לא לעשות זאת (מהמוח האחורי= השורד)? ואחרי שנגמרה הסיטואציה הצטערנו כל כך והבטחנו לעצמנו שוב ושוב (מהמוח הקדמי- מילים) יותר לא נעשה זאת. וזה חוזר שוב ושוב ושוב כמו לולאת חיינו?

8. אז שווה לפנות לזה? שווה ללכת לטיפול?

הגיע הזמן לשחרר את חסימות חיינו ולהצליח להגיע אל חיים טובים ושלמים. למה שלא תתחילו בזה עכשיו?

אתה ושארית חייך, האנשים הקשורים אליך משפחתך וילדיך מחכים לך, לאדם האמתי שבך בלי מתחים עצבנות כעסים לחצים ומחלות? למענך ולמען הסביבה זה הזמן להתחיל. וההקלה של חיינו תגיע במהירות וביעילות.

יוסי גולד

מטפל ומורה בשיטת מוח אחד- קינסיולוגיה

050-5452628

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.